Tomáš Hrbek

Toto je můj příběh, jak to všechno začalo ...

Athletic Football Academy

Program Athletic Football Academy je celoroční a navazuje na sebe pravidelnými měsíčními kempy. Hráči projdou důkladnou kondiční přípravou zaměřenou na rychlost běhu. Každý hráč musí zvládnout perfektní techniku běhu a koordinaci pohybu. Tréninkový program připravil kondiční trenér mládeže FC Hradec Králové Tomáš Hrbek.  Při tréninku provádíme osobní dohled a jsme zaměřeni na dosažení výsledků.

Mnoho úspěšných lidí hovoří o tom, jak dospěli ke svému úspěchu. Padlo nespočet moudrých, praxí ověřených rad, ze kterých jsem si časem vytvořil tři zlatá pravidla…

1. Poznat sám sebe
Poznej sám sebe a rozhodni se, čím chceš v životě být. Najdi své silné stránky a ty dál rozvíjej. Staň se ve svém oboru profesionálem a neztrácej čas tím, že budeš rozvíjet své slabiny. Ty za tebe vyřeší tvoji spolupracovníci.

2. Nikdy se nevzdávat
Mnohokrát jsem zaváhal, zda jsem na správné cestě. Život mi připravil mnoho těžkých zkoušek, které mě přibrzdily nebo na krátko zastavily. Vždy jsem se odhodlal k pokračování nelehkou cestou plnou záludných překážek za svým cílem.

3. Učit se od nejlepších
I když jsem si vybral za své poslání to, co umím nejlépe, vždy je možné se dozvědět více a dál se rozvíjet. A proto se obklopuj a naslouchej těm nejlepším.

Otázkou je co to vlastně úspěch je.
Peníze, moc, blahobyt? Četl jsem že nejlepší odpovědí je štěstí. A s tím plně souhlasím. Děkuji za tuto odpověď.

“Tomův příběh”
Otec mě nasměroval k profesi obchodníka. Na tuto profesní dráhu jsem se také vydal. Od svých prvních dětských krůčků jsem cítil velkou radost z pohybu. Od mala jsem závodil na koloběžce. Koloběžku vystřídalo kolo, na základní škole jsem navštěvoval sportovní třídy a později vstoupil do atletického oddílu. Sport mě bavil stále více. Cítil jsem veliké uspokojení po každém tréninku. Mými největšími přáteli byli endorfin a serotonin. Postupně přišly také úspěchy na atletických soutěžích. Atletika je spravedlivá, poctivě a tvrdě trénující sportovce umí odměnit. A já si také těchto odměn směl užít.

Můj život byl často jako na houpačce. Ukončením dvouleté vojenské služby v RH Cheb byl konec bezstarostného života naplněného sportem. A nastalo životní období, kdy bylo třeba živit nejen sebe, ale také i postupně se rozrůstající rodinu. Srdce mě táhlo ke sportu, rozum velel něco jiného.

Roky plynuly, postupně jsem se vzdělával v trenérské profesi a střídal různé manažerské pozice v obchodních společnostech. Trenérskou praxi jsem získal trénováním bežců různého věku a různé výkonnosti. Trénoval jsem fotbalisty, florbalisty i děti na sportovní škole. Tato práce mě bavila a maximálně uspokojovala. Finančně to bohužel bylo podstatně horší.

Až přišel zásadní životní předěl…
Nová a zcela odlišná životní situace, která mě donutila uvažovat zcela jinak. Měl jsem možnost si v klidu promyslet, jak dál… už žádné kompromisy!!!

Jasný cíl, jedna cesta a to hned! Rozhodnutí znělo jasně. Veškeré své úsilí vrhnu do toho, co umím, v čem jsem dobrý a v čem mohu být lidem prospěšný.

Mám velké bohatství, čtyři skvělé syny a fantastickou profesi, kterou mám moc rád. Jsem trenér a budu trénovat.

Dělím se s lidmi o to nejlepší, co ve mně je…

 

Tomáš Hrbek