FitLifeStyle = ROVNOVÁHA

Co je to vlastně zdravý životní styl? O si pod tím většina z nás představuje? Když se podíváme okolo sebe, vidíme různé lidi, kteří žijí své životy…mají svůj ŽIVOTNÍ STYL. Mnozí se nechávají strhnout nejnovějšími trendy, což je opravdu skvělé!? Je to ale opravdu dobře? Záleží na tom, jak často se necháme strhnout a měníme své zvyky. Hlava je počítač, který má nahraný nějaký operační systém, který se z hlavní části tvoří v dětství. Jde o akce a reakce, rovnice, mechanismy a systém přemýšlení. Změnit to je nesmírně těžké. V první řadě si musíme uvědomit, co vlastně v životě chceme, jaké jsou naše hodnoty a priority. Ve chvíli, kdy na to nepřijdeme, tak se budeme celý život v podstatě jen plácat a žít podle hesla: „Nevím, co chci, ale nedám si pokoj, dokud to nedostanu. A to člověka nesmírně vyčerpává. Pojďme si tedy ujasnit co chceme! Chceme žít zdravě a být šťastní? Pokud ano, měli bychom se podle toho nastavit a neměnit stále kurz jako bárka v bouři.

            Co je to tedy ten dnes tak moderní „ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL“? Je to spojitá nádoba tří podstatných věcí: jídla, pohybu a odpočinku. Jakmile jedno z toho začne haprovat, tak je to špatně. Podvyživený, utahaný, vystresovaný člověk přemýšlí hlavně emočně, emoce mu lítají nahoru a dolů. Známe spoustu lidí, kteří rozhodně nežijí zdravě, tak jak se uvádí v intencích dnešního chápání, a jsou naprosto zdraví a šťastní. A také známe spoustu těch štíhlých a sportujících, co se extrémně zdravě stravují, ale je na nich vidět, jak jsou přetažení a vyčerpaní. A my se pak divíme, že podobný člověk, s tak ukázkově dobrým životním stylem, dostane ve čtyřiceti letech mozkovou mrtvici!

            Pojďme tedy hledat ROVNOVÁHU. Nestačí pouze pohyb a zdravé jídlo, důležitá je také psychika a odpočinek. Řešme problémy komplexně…

Komentáře